گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3005
تاریخ :1397/04/16 ساعت 10:22:09
تعداد بازدید: 47
جمع آوری بذر درختان کهور، کنار و آکاسیا چتری در شهرستان رودان‎
email pdf word plus minus reset color
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودان از آغاز جمع آوری بذر کهور ، کنار و آکاسیا چتری از درختان جنگلی در این شهرستان خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ؛ حسین محسنی زاده گفت : این طرح در راستای جوانه دار کردن بذر و تولید نهال کهور ، کنار و آکاسیا چتری حفظ و نگهداری از ذخایر ارزشمند ژنتیکی درختان و توسعه جنگل ها اجرایی شده است .

وی با بیان اینکه این بذر ها از سطح ۲۰۰ هکتار از جنگل های منطقه رودخانه تهیه و جمع آوری شده است ، افزود: بذرهای جمع آوری شده در عرصه های جنگلی و دارای پوشش تنک مورد استفاده قرار  می گیرد .

محسنی زاده با اشاره به فرآیند جمع آوری این بذرها گفت : در این طرح پس از جمع آوری میوه های خشکیده ، نارس و آفت زده ، بذر های سالم جدا سازی و تفکیک و سپس جهت تکثیر به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ارسال می شود . رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودان با بیان اینکه منطقه رودخانه از سال ها پیش به عنوان یکی از ذخیرگاههای جنگلی کنار و کهور ایرانی در شهرستان شناسایی شده است گفت: اکنون این گونه های جنگلی ارزشمند از طریق حصار کشی در این منطقه به وسعت ۲۰۰ هکتار حفاظت و نگهداری می شود .

 تشكيل جلسه كميسيون ماده ٥٤ قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاء نظام مالى كشور در بستك

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزدارى شهرستان بستك گفت : با حضور اعضاء كميسيون شهرستانى جلسه رفع تداخلات اراضي ملى، دولتى و مستثنيات تشكيل شد و پلاك جناح مورد بررسى قرار  گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری  هرمزگان؛ حامد احمدپور افزود: بیشترین آمار مربوط به پروندههای اعتراضی مطروحه در کمیسیون ماده واحده این شهرستان در پلاک جناح واقع بوده که پس از رفع تداخلات، روند بررسی و تعیین تکلیف آنها شروع میشود. 

 احمدپور تصريح كرد : تا كنون پلاكهاى مردنو ، گودگز و دهنگ شهرستان بستك به مساحت كلي ١٢٩  ( يكصد و بيست و نه ) هكتار در اين كميسيون رفع تداخل شده است.up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3005
تاریخ :1397/04/16 ساعت 10:22:09
تعداد بازدید: 47
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی