گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:16:55
تعداد بازدید: 100
پنج کتابخانه امسال در هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان گفت: تا پایان امسال پنج کتابخانه در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، پارسیان، بوموسی و قشم به بهره‌برداری می‌رسد.

عکس اصلی خبر

حجت‌الاسلام محمد ذاکری در گفت‌وگو با ایرنا افزود: کتابخانه عمومی بوموسی با یک‌هزار و ۱۵۸ مترمربع زیربنا در ۲ طبقه از سال ۱۳۹۰ شروع به ساخت شده و امسال به بهره‌برداری می‌رسد .

وی ادامه داد: این کتابخانه از محل اعتبارات استانی و دفتر مقام معظم رهبری در حال ساخت است .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان گفت: کتابخانه آبشورک بندرعباس با هزینه خیران با زیربنای ۱۲۰ مترمربع در یک طبقه از سال ۱۳۹۷ شروع و امسال قابل بهره‌برداری است .

حجت‌الاسلام ذاکری عنوان کرد: کتابخانه ارشاد روستای طبل جزیره قشم نیز از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و امسال به صورت رسمی بهره‌برداری می‌شود .

به گفته وی، این کتابخانه با ۱۲۰ مترمربع مساحت در یک طبقه و از محل اعتبارات خیرین ساخته شده است .

این مسوول در حوزه فرهنگی بیان داشت: کتابخانه جدید فرهنگ بهده شهرستان پارسیان با زیربنای ۸۱ مترمربع از محل اعتبارات ساخت خیرین امسال قابل بهره‌برداری است .

حجت‌الاسلام ذاکری خاطرنشان کرد: کتابخانه هشت‌بندی شهرستان میناب نیز با زیربنای ۳۷۰ مترمربع از سال ۱۳۹۸ شروع شده و در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان افزود: این کتابخانه از محل اعتبارات خیرین در حال ساخت است .

وی در بخش دیگری با بیان اینکه زیربنای کتابخانه‌های عمومی در استان هرمزگان در ۲ ساله اخیر از ۳۱ هزار متر مربع به ۳۸ هزار متر مربع افزایش یافته است، تصریح کرد: این میزان افزایش در راستای توجه به تکمیل طرح‌های نیمه تمام، توسعه کتابخانه‌ها و ضرروت بهره‌برداری کامل از فضای کتابخانه‌ها در سطح استان بوده است .

حجت‌الاسلام ذاکری، افتتاح و بهره‌برداری از کتابخانه‌های عمومی اندیشه آیت‌الله خامنه‌ای و دانش روستای قلات پایین بندرعباس، خاتم‌النبیین خیرساز روستای تدرویه بستک، کتابخانه عمومی خیام و توحید و بازگشایی کتابخانه عمومی پیامبراعظم(ص) در این شهرستان و همچنین کتابخانه عمومی بقیه‌الله روستای طاشکوییه حاجی‌آباد را نمونه‌هایی از این میزان افزایش عنوان کرد .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان افزود: تنها در سال ۹۸ شاهد افتتاح ۴ کتابخانه در قشم و همچنین بهره‌برداری از کتابخانه‌های عمومی شادروان نصرت ملایی و خاتم الانبیا پارسیان، شهید آوینی روستای وی بشاگرد و کتابخانه شهر هشتبندی بودیم که در دو ساله اخیر سهم قابل توجهی در ارتقا زیربنای کتابخانه‌های عمومی در استان هرمزگان داشته‌اند .

وی بهره‌برداری از کتابخانه‌های عمومی اندیشه آیت‌الله خامنه‌ای بندرعباس با زیربنای یک‌هزار و ۱۹۰ مترمربع در ۳ طبقه بنا شده و مجهز به بخش‌های مخزن، سالن مجزا برای مطالعه خواهران و برادران، بخش کودک، نشریات، نابینایان و بخش مرجع و هم‌چنین کتابخانه خاتم‌النبیین خیرساز روستای تدرویه بستک از سوی یک خیر نیکوکار در فضایی به مساحت ۴۵۰مترمربع و ۲۰۰ متر زیربنا در ۲ طبقه با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال را از طرح‌های فرهنگی مهم استان در سال گذشته عنوان کرد .

استان هرمزگان دارای ۶۶ کتابخانه نهادی و ۱۰ کتابخانه مشارکتی است که از این تعداد ۵۰ باب در شهر و ۲۶ باب در روستا هستند .

۱۰۷ کتابدار شامل ۸۱ زن و ۲۶ مرد در ۷۶ کتابخانه در این استان فعالیت دارند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:16:55
تعداد بازدید: 100
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی